Sevilay Çelenk

Sevilay Çelenk

Sevilay Çelenk

Sevilay Çelenk

Doç. Dr. Sevilay Çelenk  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden (SBF)  1990'da mezun oldu.

Çelenk, "Türkiye'de Televizyon Program Endüstrisi: Bağımsız Prodüksiyon Şirketleri Üzerine Bir İnceleme (2003)" konulu yüksek lisan teziyle, "Televizyonda İçerik Yapılaşması ve Toplumsal Kültür: Yayın Akışı Ekseninde Eleştirel Bir İnceleme" konulu doktora tezini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yaptı.

2007- 2009 Estonya'da (Tallinn University Baltic Film and Media School; Estonian Institute of Humanities)  konuk öğretim üyesiydi.

Çelenk'in  akademik ilgi alanları arasında kültürel çalışmalar, televizyon sosyolojisi, görsel kültür ve ideoloji,  popüler kültür, medya eleştirisi, feminist medya çalışmaları, günlük hayat incelemeleri ve yazarlık yer alıyor.

Çok sayıda yayını bulunan Doç. Dr. Çelenk, 2000'den bu yana BİA/bianet'e  eğitim programlarında da eğitmen ve yazar olarak yer aldı. IPS İletişim Vakfı Yayınları'ndan çıkan Başka Bir İletişim Mümkün/ 03-05 Kasım 2006 İstanbul Uluslararası Bağımsız Medya Forumu Bildirileri kitabının Türkçe ve İngilizce versiyonunun editörüydü.

Halen SBF Radyo Televizyon Sinema Bölümü Radyo ve Televizyon Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı.


Yazarın Kitapları

.
Sayfamızı Paylaşın: