Sinemada Hayat Var Oğuz Onaran İçin...

Sinemada Hayat Var Oğuz Onaran İçin...

Sinemada Hayat Var Oğuz Onaran İçin...

Tıpkı sinema sanatının geçmişin çalısmalarının yeniden incelenerek canlanması gibi, sinema kuramları da geçmişteki düşüncelerin yeniden incelenmesiyle canlanabilir.

 

Etiket Fiyatı: 200,00 TL

Prof. Dr. Oğuz Onaranı bilenler bilir, sinema alanında hocaların hocasıdır, yıllardır birçok öğrenciye emeği geçmiştir. Oğuz Onaran'ın en önemli özelliği verdiği derslerle yüzlerce öğrenciyi yetiştirmiş olması ve Ankara'da her festivale özveriyle destek vermesi. Kitaptaki yazarların çoğu Oğuz Hocanın öğrencileri. Hocanın sevdiği filmleri öğrencileri onun için çözümledi. Bu filmler arasında klasikler olduğu gibi yeni filmler de var, işte birkaçı: Oyunun Kuralı, Yer Sarsılıyor, Yaban Çilekleri, Kaos, Güney, Özgürlük Hayaleti, Leopar, 8½, Mösyö Verdoux, Jules ve Jim, Hiroşima Sevgilim, Dekaloglar, Daire, Taraf Tutmak, Bilinmeyen Kod, Ömrümüzden Bir Sene Türkiye sinemasını ise Uzak, Hayat Var ve Çoğunluk temsil ediyor. Ayrıca Oğuz Hocayı bir şekilde etkilemiş bazı yıldızlar da çözümleniyor (Jeanne Moreau gibi). Kitabı Seçil Büker ve S. Ruken Öztürk derledi.
Yazarları arasında bazı isimleri şöyle sayabiliriz: Hasan Akbulut, Ali Karadoğan, Ahmet Gürata, Gürhan & Aslıhan Topçu, Hakan & Senem Erkılıç, Nazlı Bayram, Özgür Yaren, Eren Yüksel, Aslı Ekici

Derleyenler : Seçil Büker;S. Ruken Öztürk
Yayın Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi :01.03.2012
Baskı No: 1
Sayfa Sayısı : 350
Kapak: Ciltsiz
Kağıt: Enzo
Ebat: 160-240
ISBN: 978-9944-492-62-1

SATIN ALMAK İÇİN 533 381 1033


.
Sayfamızı Paylaşın: